ÖZGEÇMİŞ

Aslen Ahıska Türkü olan Hakan Demir, Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde doğdu.

Hakan Demir, öğrenimi de bu ilçede tamamladı. 13 yıl genç ve büyükler kategorileri olmak üzere çeşitli yerel takımlarda futbol oynadı.

Anadolu Üniversitesi Medya İletişim mezunu olan Hakan Demir, medya hayatına ise çok küçük yaşta başladı. 1993-95 yılları arasın da 36 futbol karşılaşmasını canlı yayında anlatarak ‘En Genç Spor Spikeri Plaketi’ aldı.
2 yıllık Televizyon spikerliğinin ardından, 1996-2000 yılları arasında radyo sunuculuğu yaptı.

2000-2002 yılları arasında Amasya ve Kastamonu’nun Tosya ilçesin de 18 aylık vatani görevlerini tamamladı.

Yurt Sesi, Yeni Kırkağaç, Soma Olay ve Gelişen Yeni Kırkağaç Gazetelerinde muhabir ve yazı işleri müdürü olarak görev yaptı.

Bir çok TV kanalında ilçe futbolunu ve ilçe tarımını ele alan programlar yaptı.

Bir süre köşe yazarlığıda yapan Hakan Demir, yazdığı köşe yazılarıyla kısa süre de dikkat çekti. Hakan Demir’in yazılarını, ulusal yayın yapan bir çok gazetede yer aldı.

‘Uyanın Türkçe Elden Gidiyor” ve Teknoloji Geldi Mertlik Bozuldu” başlıklı köşe yazıları Hakan Demir'in ismini ulusal alanda önemli yerlere taşıdı.

Hakan Demir’in "Uyanın Türkçe Elden Gidiyor" adlı köşe yazısının 2009'da sınav sorusu olarak kitapçıklarda yer bulması yazarımızın başarısını arttırdı.

Hakan Demir’in tanınmış sanatçı ve siyaset adamlarıyla yaptığı röportajlar ulusal medyada geniş yer buldu.

Hakan Demir, Ortadoğu Gazetesi, Yeni Asır Gazetesi, Habertürk Gazetesi, Posta Gazetesi, Türkiye Gazetesi ve İhlas Haber Ajansı Manisa Muhabirliği görevlerinde bulundu.

Hakan Demir, Habertürk, Türkiye Gazetesi ve  İHA Manisa Muhabirliği görevlerini halen sürdürmektedir.

Küçük yaşta girdiği medya hayatını sarı basın kartıyla süsleyen Hakan Demir, tam 45 kez en başarılı gazeteci plaketi aldı.

Edip Bayat İ.Ö Okulu ve Anadolu Lisesi okullarının yaptığı En Başarılı Gazeteci yarışmasında % 86 ve % 90 oy alarak birinci çıkan Hakan Demir, bu iki okuldanda ödül almaya hak kazandı.

Hakan Demir imtiyaz sahipliğini yaptığı Kirkagac.Net isimli haber sitesiylede ilçe halkının sesi oldu.

Bu haber sitesi Ege Bölgesi'nin en çok tıklanan internet sitelerinden biri olmayı başardı.

Gazeteci, Şair Hakan Demir, Türkiye'yi derinden yaralayan Soma Maden faciasındada muhabir olarak görev yaptı ve TV kanallarının ana haber bültenlerine telefonla bağlanarak bu acıyı tüm dünya ile paylaştı.

Hakan Demir uzun yıllardır kaleme aldığı şiirlerini 2012 yılında Gönülden Düşenler isimli şiir kitabında topladı.

Şairimiz kitabının tüm gelirini Manisa Şehit Aileleri Derneğine bağışlayarak taraflı tarafsız herkesimin gönlüne girdi.

Hakan Demir, bu örnek davranışından dolayı Manisa Şehit Aileleri Derneği tarafından iki plaket birde teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.

Gönülden Düşenler şiir kitabı kısa sürede binlerce kişiye ulaştı. Bu başarı Hakan Demir'i ulusal kanallara taşıdı.

TRT, Kanal 7, STV gibi tanınmış kanalların yanı sıra hemen hemen tüm ulusal kanallara konuk oldu.

Şairimiz 2014 yılında ululsa yayın yapan Manisa Medya TV'de Hakan Demir ile Gönülden Düşenler isimli şiir programı ile izleyicileriyle buluştu.

Türkiye'nin en çok izlenen şiir programlarından biri olan Hakan Demir ile Gönülden Düşenler programı yaklaşık 3 yıldır kesintisiz yayın hayatına devam etmekte.

Hakan Demir, Gönülden Düşenler Programı ile 5 kez ödül almaya hak kazandı.

Şair Hakan Demir, Ege Bölgesinin en çok okunan dergilerinden Keyfi Sefa ismli Dergi'de her ay yine Gönülden Düşenler isimli köşesiyle hayran kitlesiyle buluşuyor. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret61493
SİTEYİ İNCELE